| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU, vreau pareri despre aceasta configuratie PC :http://www.mediadot.ro/wishlist/44058/, funda la cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Nu ai schimbat prea multe la ea de atunci. Doar ai marit bugetul.
2. Eu sa fiu nebun la cap si nu as da 3500 lei pe un sistem cu amd... consuma mult si nu prea sunt eficiente.
Uite ce mi-as face eu. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/875143/ (repet iar treaba cu placa de baza pe care oricum nu vrei sa asculti).

3 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Este un pc bun, crede-ma. Dar daca vrei gaming adevarat, cumpara-ti un procesor Intel. O configuratie de vis ar fi: Un Intel Core i7 cu o frecventa cat mai mare, 12 gb ram, o nVIDIA de 2gb, si hardul de 1 terra. Ma rog, ideea e ca daca ti-l iei pe piese il scoti undeva la 2000 de ron. trebuie sa te putin la calculatoare.

| sltlp a răspuns (pentru TheSoldier):

Mai bine nu raspundeai. Ce scoti tu in 2000 lei cand cele de mai sus sunt tot pe piese, si tu zici de 2000 lei. pai numai un i7 e 1200-1300 lei.

| TheSoldier a răspuns (pentru sltlp):

Deci eu cu carcasa, placa de baza, ram 8gb, Intel core i5, placa video si hard am reusit sa dau 2300 ron. Imi merge Assasins Creed IV cu 80 fps cu toate setarile la maxim.