| EuShAtat00 a întrebat:

vreau sa fac un sistem de gaming sa imi suporte cele mai noi si pretentioase jocuri (battlefield4 outlast, the last of us, AC3, 4, etc )... Vreau o placa de baza cat mai buna, dar costul sa fie cat mai mic. vreau sa imi recomandati ceva de pe eMAG. Eu am ales asta :

http://www.emag.ro/......EM99KBBBM/

Vreau sa stiu mai multe pareri. Daca imi poate suporta. daca e buna pentru gaming. Daca nu e buna, vreau sa imi recomandati ceva pentru gaming..doar placa de baza imi trebuie, ca apoi la componente ma descurc. Help

7 răspunsuri:
| ZeroDiferit a răspuns:

Nu poti si performanta si preturi mici. Trebuie sa alegi.La ce jocuri ai mentionat tu iti trebuie cel putin asta:

http://www.emag.ro/......E8S7DBBBM/

si un de asta
http://www.emag.ro/......EVK4KBBBM/

plus o de asta

http://www.emag.ro/......EBPCNBBBM/

Cam astea ar fi. Hotaraste-te ce vrei!

| KodrutZ a răspuns (pentru ZeroDiferit):

... iar la astea o sa isi aleaga o carcasa Deluxe cu sursa inclusa. happy

| HaLLuc1NogeN a răspuns (pentru KodrutZ):

Exact,poate pune si un procesor Intel si un g210 cu 64 bit, apoi esti gata de gaming rolling on the floor

@EuShAtat00
Da-ne mai multe detalii
- Ce buget ai
- Ai nevoie de monitor? Daca nu, ce rezolutie are monitorul actual?
- Ai nevoie de periferice? (mouse,. tastatura.)

| ZeroDiferit a răspuns (pentru KodrutZ):

Hai ca esti funny ma, m-ai facut sa rad.

| sltlp a răspuns (pentru ZeroDiferit):

Are dreptate... Restul la tine unde e?

| KodrutZ a răspuns (pentru ZeroDiferit):

Ar fi funny daca n-ar fi tragic. Chiar imi zicea cineva care avea un magazin de profil ca venisera unii si luasera un Pentium 4 EE, placa de baza porc, placa video la fel... tot sistemul criminal de scump, iar la sfirsit o carcasa si o sursa jenibile, cu zero airflow. Si coolerul stock. Apoi au venit dupa citeva zile ca se tot reseta, desigur. Asa ca au cumparat un cooler. Scump, desigur. Insa au zis ca nu mai platesc sa il monteze astia, il monteaza ei. Buba e ca nu prea se potrivea. Asa ca au luat bormasina si au facut 5 gauri in placa de baza sa il fixeze. 5 ca din primele 4, una era facuta cam strimb. Guess what? Dupa aia chiar nu mai mergea...

| ZeroDiferit a răspuns (pentru sltlp):

EuShAtat00 a intrebat de o placa, raspunsul meu a fost ca pentru un sitem de gaming nu poti lua ce a mai ieftina placa, si apoi sa te astepti sa mearga beton. Nu era vorba de facut un sistem, eu am dat niste linkuri cu niste componente minime. Ce rest mai vrei? Restul il primesti de la magazin, pune fisele in portmoneu ca poate o sa ti fie de folos mai tarziu.