| teodoriykajocheriytza a întrebat:

Hei TPU... vreau sa-mi cumpar o tableta dar nu stiu ce sa caut. Ce caracteristici sunt importante si ce valori trebuie sa aiba acestea? Care producator e cel mai bun? ma pot baza pe comenzile online? Daca da, ce site?

4 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa-ti cumperi una de pe site-uri. De ce nu mergi mai bine intr-un magazin sa o vezi si sa o testezi?
Cat despre specificatii: procesorul, memoria RAM,, memoria interna, slotul de card, spatiu de stocare, OS.

| Seby90 a răspuns:

Salut.
Sunt cateva lucruri importante, o tableta decenta constan intr-un procesor dual core de cel putin 1.2 ghz. 1.5 ar fi optim intr-un raport performanta pret acceptabil. Minim 1gb ram ddr 3, fiind tableta are ecranul mai mare => mai multe widgeturi + aplicatii in background decat al unui telefon. O densitate a pixelilor decenta, un 240 dpi ar fi minimum dorit (la densitatea asta inca poti vedea pixelii). Ecran de 6 - 7 inch minim. Si cam asta ar fi... Presupun ca bani de una capabila sa ruleze windows nu ai, nici de un Apple si asa ca ramai la mana androidului.
http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7-4850.php Despre asta vorbesc, aceasta are un procesor quad core, un plus!

O seara buna.

Răspuns utilizator avertizat
| SurugiuStefan1990 a răspuns:

Pai depinde: daca o vrei pentru a te juca pe ea ar trebui sa iti iei una cu Android.