| sally22071999 a întrebat:

Hei, TPU! happy Vreau sa va cer o parere...intre Nikon D3300 si Nikon Coolpix P900 ce alegeti? Poate puteti sa si motivati alegerea? big grin
Vreau un aparat foto si nu ma pot decide.

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Depinde la ce le folosesti: P900 are senzor mic, deci zgomot mai mare, calitate mai slaba a pozelor, in schimb are marirea foarte buna - face poze la distanta daca lumina e buna.
Nikon D3300 face poze mult mai bune - senzor mai mare, zgomot mai mic pe imagine, insa nu are marire la distanta - iti trebuie obiectiv de distanta care e mai scump.
Deci, la distanta e bun p900, dar pozele sunt de calitate mai slaba, La distanta mai mica(daca nu ai obiectiv de distanta mare) D3300 face poze mult mai bune.