| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un program de facut harti si planuri!
Daca stiti nu ezitati sa imi spunetiwinking
Multumesc!

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

Qgis, Saga Gis, Grass Gis, uDig, DivaGis si ArcGis (in ArcGis introduci o harta deja existenta si o repozitionezi intai, apoi o editezi). Cauta tutoriale pe Youtube.
Acestea sunt soft-uri specializate in creeare si editare harti. Daca cauti ceva mai usor, poate primesti si alte raspunsuri.
Eu am lucrat in toate, insa QGis si ArcGis (soft dezvoltat de ESRI - au si cursuri smechere), au cele mai bune tool-uri.