| ascovit a întrebat:

Hei tpu1 Astazi mi-am luat un laptop Toshiba C50-B. Are windows 8.1 si pnm... in urma cu cateva ore mi-a aparut "working on features 100% complete Don't turn off your computer". Si imi apare asa de ceva timp si pur si simplu nu pot sa fac nimic. De ce? Mentionez ca laptop-ul e nou din magazin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windos 8 isi face singur update,de securitate, de direct x etc. Dupa ce a descarcat, la repornire trebuie sa instaleze, nu? De aceea te roaga sa nu inchizi laptopul. Daca vrei sa scapi de asta(nerecomandat daca win e original), poti merge la control panel-windos update si la change setting bifezi „never check for updates(not recomanded). Insa daca ai internet cu trafic nelimitat si windows 8 original, eu spun sa lasi asa pentru ca iti instaleaza update la zi, ceea ce e foarte bine, in primul rand securitatii.

3 răspunsuri:
| whatcanido a răspuns:

Probabil ca se updateaza si dureaza ceva mai mult din cauza unei conexiuni slabe la internet, in cazul in care problema persista ai putea sa mergi la un it shop dar nu prea cred ca este o problema grava!

| Dvmasster1 a răspuns:

Isi face update-uri, lasa-l asa pana termina. Va dura maxim 30 de minute.

| DloveS a răspuns:

Nu este o problema grava, isi face ubdate la windows.
Windowsu este original? de obicei cand se cumpara un pc sau laptop cu un windows instalat acesta este doar pentru test, trebuie ca tu sa iti instalezi windowsu.
Inca un lucru nu iti recomand windows 8 mai ales pe laptop deoarece daca nu il cumperi s-ar putea sa contina erori.
Plus ca multe aplticatii nu il accepta cum trebuie.
Mult succes!
Dar mai bine reinstalezi windowsu daca e cv. Windows 7 e aproape banal de instalat.