| amarme a întrebat:

Hei trebuie sa dau de o persoana urgent ii stiu prenumele si nr de inmatriculare la masina.Exista vreo sansa sa gasesc aceasta persoana. URGENT! dau frunda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti gasi doar prin rude/prieteni/cunostinte. Baza de date a politiei rutiere este confidentiala si nu o sa primesti nimic, chiar daca ai cere, cu exceptia daca respectivul a comis vreo infractiune sau o contraventie grava, care sa te fi afectat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, doar daca a existat vreun accident sau alt incident care sa necesite interventia politiei. Doar asa pentru dorinta ta nu poti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nimeni din Poliţie NU o să-ţi dezvăluie aceste date confidenţiale!

Toate cele bune!