| Chérrrie a întrebat:

Heii.
Am o problema cu netul. Imi cade foarte des..Imi merge 10 minute dupa care jumatate de ora nu. Am router wireless de la Romtelecom.
Am dat reset,am reconfigurat modemul, am verificat cablurile dar nimic. Tot la fel face.
Care ar putea fi cauza si ce as putea face?

7 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Romtelecom clicknet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TI se reseteaza conexiunea cu laptopul sau se reseteaza modemul si/sau router-ul?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Netul prin wireless nu merge prea bine.
As zice sa iti iei net prin fibra optica, e cel mai rapid si nu ai nici un fel de problemawinking.
Succes!

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Du-te la aia de la Romtelecom si le spui ca ai probleme cu netu, ei vor stii ce sa faca.

| TheDifference a răspuns:

Am avut aceeasi problema si eu. Ori nu folosesti transformatorul original iar cel pe care il folosesti se supraincalzeste, ori este o problema din centrala. daca ai transformatorul original si nu se supraincalzeste e de la ei si ar trebui sa suni

| OupS a răspuns:

Din cauza netului binenteles.cel mai bun internet este cel prin fibra optica. cele prin wirelles fac probleme mai des din cauza semnalului etc

| G3orge98 a răspuns:

Ai viteza prea mare am patit si eu suna la firma Romtelecom si anunta funda?big grin