| Cigarettă a întrebat:

Heii.

Am router WI-FI de la Tenda.
L-am instalat, am urmat toţi paşii, Wi-fi de la telefon mi-l găseşte dau connect, se conectează dar în schimb nu merge să intru pe net. Spune că reţeaua nu este disponibilă şi culmea e că e full semnalul straight face.
Ce aş putea face în acest caz?
În a câtă "pătrăţică" de la modemul routerului trebuie să bag USB-ul? Am citit undeva că prima este pentru PC, a 2-a pentru laptop şi după nu mai ştiu. straight face

Help please :3

4 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Ai conectat telefonul la router dar n-ai conectat routerul la internet. depinde de providerul de internet. ai trecut datele de conectare pe router? ex: id si parola la conexiunea pppoe sau ip la conexiunea statica, eventual o clonare de mac pe cea dinamica?

| Cigarettă explică (pentru pbsolver):

Da am făcut asta. La telefon am băgat id-u şi parola, se conectează, are full semnal dar nu merge, nu ştiu ce are sad. Iar la pc zice că e conectat [WI-fi] thinking

| pbsolver a răspuns:

Cheama un prieten, te vei chinui mult si bine pana vei nimeri ceea ce trebuie facut. eventual consulta manualul routerului

| neneacs a răspuns:

Nu conteaza in aia albastra netul si dupa de la 1...4pc laptop si e posibil sa fi bagat datele corect