| PtcNymphee a întrebat:

Heii.Buna.happy.mi-am luat de curand un telefon Nokia Lumia 710 si nu stiu cum sa pun muzica pe el..Am incercat sa trimit prin Bluetooth, dar nu a functionat.Ma putettssii ajutta si pe mine, va rogg? puppy dog eyes :*

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pentru ca Bluetooth-ul sa comunice cu calculatorul, si pc-ul trebuie sa aiba un dispozitiv bluetooth (denumit "dongle") prin care se face legatura de transfer date.
http://www.google.ro/......tp?/search
Daca ai laptop, de obicei acesta e prevazut cu bluetooth dongle si trebuie doar configurate intre ele (sa se recunoasca reciproc pentru a accepta transferul de date de la unul la celalalt). Daca faci transferul intre 2 telefoane, setarile privind "paired device" (adica cele de recunoastere si acceptare transfer de date intre ele) trebuie configurate in acelasi mod. Aceste operatiuni sunt necesare pentru protectia comunicarii intre dispozitive (se folosesc coduri numerice alese sau create automat).

1 răspuns: