| anonim_4396 a întrebat:

Heii! intrebarebig grin. Vreau sa instalez Windows7 si cand dau la instalare imi apare : Windows Setup cannot find a location to store temporary installation files. To install windows marke sure that a partition on your boot disk has at; east 686 mg of free space. thinking

Răspuns Câştigător
| trafikantu a răspuns:

Da`i format la hard disk vere si fa Install curat, nu-l instala peste alt windows ca iese ciorba. Baga disk`ul cu win 7, da`i restart la pc, intra in bios si seteaza optiunea de bootare de pe Cd-rom apoi da`i salveaza, se restarteaza pc`ul si incepe se iti citeasca de pe cd-rom. de aici inainte ai nevoie de cineva care a mai pus windows`uri si stie bine si engleza. mult noroc.

3 răspunsuri:
| conundrum a răspuns:

1.fa partitia pentru win 7 de minim 15 gb sau 30 pentru varianta x64
2.cand cere ca vrea sa faca o partitie pentru system files cred (are cam 100 mb) da-i ok

| GiulianoSenior a răspuns:

Inainte sa te apuci de instalat e bine sa stii urmatoarele:
Trebuie sa ai minim 1GB RAM(recomand 2), sa ai o partitie de 30GB pe HDD(recomand40) si un procesor de minim 2Ghz.
DVD-ul cu Windows 7 verificat. Este grav daca pe la jumatatea instalarii iti da eroare.
Sa ai scris undeva datele tale pentru conectarea la internet.(ip, user/pass pentru pppoe, etc) si parolele Timp… desi nu dureaza mai mult de 15 min.
Verifica in bios daca calculatorul tau este setat sa porneasca de pe cd/dvd.
Desi Windows 7 vine cu toate driverele pentru SATA este bine sa-ti pui driverul tau pe un stick, pe o alta partie pe care nu vrei sa o stergi, stick, CD, etc.
Si cel mai important fa-ti BACKUP!
Cred ca ți-a fost de ajutor. Funda?

| aNOnim876887686786 a răspuns:

PS: stiu ce imi cere, dar nu stiu sa fac ce imi cerelaughing Hellpp!laughing