| andreea_6710 a întrebat:

Heii :-s o prietena de-a mea se plange ca i se tot aud sunete ciudate din laptop (de ex. sunete de maimute, femei care plang, vrajitoare, animale, bebelusi care urla etc.) Ce poate fi?:-ss

VA ROG URGENT! puppy dog eyes

12 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

He he, imi aduc amintele de temele acelea din Windows 95 (Underwater si multe altele... ehe, ce vremuri).
Este foarte posibil sa fie vorba de un virus, sau de un program gen SubSeven, prin care cineva sa umble in calculatorul respectiv si sa preia controlul asupra laptopului. Scaneaza cu un antivirus bun.

| Cosmin a răspuns:

Refuz sa cred ca exista persoana atat de cretine pe planeta asta, jur! Cum sa se auda sunete de vrajitoare in laptop? Prietena aia a ta e cu toti boii acasa? Sau e la fel de cretina ca si intrebarea ta? Nu pot decat sa zic ca ador tara in care traim!

| nevermint a răspuns:

Se cheama soundsata.exe si este un virus. Ruleaza un antivirus bun si rezolvi problema. ca sa nu mai aveti probleme de genul rulati firewall cand intrati pe site-uri sa ascultati muzica.

| maryngeorge a răspuns:

S-ar putea sa fiu vtrun program, sau vreun virus daca nu dai de capat formateazal stergi totul si nu mai are nimic sa mai scoata sunetele acelea, si nu va mai ganditi la prosti sunt doar niste circuite si razistente

| lauuuuuuuuuuu a răspuns:

laughing e bantuit!happy sa-i faca o exorcizarelaughing

| Satisfaction a răspuns:

...e bantuit...arunca-l inainte sa explodeze si sa se imprastie pe pereti! o sa iasa famtomele din el!

| ToxicMinD a răspuns:

Bantuit=]]]

| WeedOo a răspuns:

Buna e foarte SYMPLU sunt 2 variante :
1 ori e bantuit laughing da nu are cum
2 ori e virusul al de care zice cineva mai jos
Solutia pentru al 2 lea caz reformatare si scapi sigur de sunetele astea.
Si poate vurun prieten/prietena a vrut sa rada de tine si tila bagat intentionat de si si eu l-as vrea big grin

| Roxx_JaSsmine_1992 a răspuns:

A lasat un site deschis. SOlutia este sa-si scoata bateria.

| Adelina135 a răspuns:

Poate cineva din alta camera se uita la televizor...asa mi s-a intamplat si mie...mi se auzeau sunete dar s-a dovedit a fi fratmiu care se uita pe AXNspin!

| nasteagutunastea a răspuns:

Are virusi, si gata!

| 5050 a răspuns:

Poate e sensibila?