| Ysa232 a întrebat:

Heii TPU!
Acum 2 zile mi-am pus model la telefon, adica parola, (telefonul meu este Vodafone smart chat ), iar fratele meu mi l-a blocat.
Imi trebuie un cont google, iar cand imi bag eu contul google imi spune ca nu este valid. Dar daca incerc sa ma autentific pe calculator merge... Ce pot face? Fundita :X

Răspuns Câştigător
| SuperGirl2001 a răspuns:

Trebuie sa il duci la operatorul tau adica la un Orange shop ca sa ti-l deblocheze. crede-ma, si mie mi s-a intamplat la fel si doar asa l-am rezolvat. PS : mie mi-au sters toate datele de pe telefon si nu mi-au ramas decat pozele. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Telefonul nu e înregistrat pe acel cont, de aia mesajul de eroare.
Instalează pe PC SRS one click root for Android și-l rezolvi - are unelte pentru deblocare dispozitive cum e al tău.