| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Heii TPU, mi-am comandat azi de la Altex un sistem audio, mai exact asta http://www.altex.ro/boxe-myria-rc-355-2-1-20w-negru. Intrebarea mea este, cum il conectez la laptop? trebuie sa primesc in cutie ceva cablu? sau trebuie sa cumpar eu? Daca trebuie sa il cumpar eu, imi puteti spune cum se numeste? :)

2 răspunsuri:
| androidname a răspuns:

Daca nu ai primit un cablu la ele trebuie sa cumperi tu unul(mufa jack) cu doua capete unul pentru calculator si unul pentru boxe.

| IoNuTzZz1997 explică (pentru androidname):

Si mai am o intrebare, am o pereche de boxe de calculator simple, pot sa le pun si pe ele la acel sistem? La cele de la calculator am adaugat inca una, adica am lipit firele de la boxa la unul din sateliti si merge perfect. Oare pot sa fac la fel si acum? sa adaug cele 3 boxe de pc la sistem?