| Aeerdnaaa a întrebat:

Heii voi! Am o intrebare : se poate pune tub extensie la Nikon coolpix p500? Cineva zicea sa verific nu stiu ce...dar nu prea il am de mult si nu prea stiu asa multe cum sa verific niste chestii. Oricum, daca merge sa pun tub sa imi spuneti.Merci.Dau fundita puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Ma bucur ca stii ce e ala un tub de extensie, dar am presupus ca ti-ai dat seama ca nu ai unde sa-l folosesti de moment ce obiectivul nu se poate schimba/da jos ca sa poti sa-l montezi. Logic, nu?

Tubul de extensie (inelul macro) iti micsoreaza distanta de focus (problema dslr-urilor), aparatul tau poate face macro fara nici o problema, deci nu ai avea nevoie de asa ceva.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Tub de extensie ca sa ce? laughing

Obiectivul nu se poate schimba, si nici nu ii poti adauga accesorii (filtre, tuburi si altele).

| Aeerdnaaa explică (pentru virusake):

Oare ce dq pot sa fac cu tubul de extensie?waiting straight face d

| Aeerdnaaa explică (pentru virusake):

Okei, atunci merci frumos :*.

| virusake a răspuns (pentru Aeerdnaaa):

Ma bucur ca stii ce e ala un tub de extensie, dar am presupus ca ti-ai dat seama ca nu ai unde sa-l folosesti de moment ce obiectivul nu se poate schimba/da jos ca sa poti sa-l montezi. Logic, nu?

Tubul de extensie (inelul macro) iti micsoreaza distanta de focus (problema dslr-urilor), aparatul tau poate face macro fara nici o problema, deci nu ai avea nevoie de asa ceva.