| elenaloredana a întrebat:

Hello,
Am si eu o problema cu internetul. Am internet wireless pe laptop, semnalul este full imi zice ca sunt conectata la internet, dar eu nu pot sa deschid nici o pagina ca si cum nu as fi conectata. Ma poate ajuta ceineva? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate nu iti este instalat internetul. Incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti apare fereastra de instalare New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| ronin33dan a răspuns:

In primul rand de la cine ai net, ce tip de net ai cu user si parola sau cu IP, ce tip de router ai, trebuie sa stii cum se realizeaza o configuratie si trebuie sa ai ip static nu dinamic, pentru a putea routa.Este mai comnplicat dar mai toate routerele au varianta cu setari rapide. Nu cred ca poate cineva sa-ti spuna pe net cum sa-ti setezi routerul.Iti spun asta pentru ca eu pe la inceputurile mele in domeniu IT am incercat sa-mi setez routerul prin telefon si nu am reusit, dar mai ales prin mesaje pe net? Succes si daca tot vrei pe google sunt foarte multe informatii despre toate routerele posibile si imposibile!

| DorinHV a răspuns:

Ai facut configuratia la internet? happy