| Rexxero a întrebat:

Ce trebuie sa fac cu routerul (wireless) pentru a repara Wi-Fi-ul?
La laptop primesc internet cum ar trebui dar la telefoane primesc semnalul dar nu si internetul, ce trebuie facut?

4 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Vezi la router sa nu fi lasat un singur IP valabil, verifica parolele, reseteaza routerul.

| AlexAndrei99 a răspuns:

Salut, nu cred ca problema este de la Wi-fii, deoarece semnalul de net ai spus ca il primesti in Laptop. Problema este din telefon. Incearca sa dai un restart la telefon, iar daca nu merge nici asa incearca sa te conectezi de pe alt divice (telefon/tableta), iar daca merge inseamna ca antena de la Wi-fii de la telefon este stricata.

| gelu1970 a răspuns:

Pune parola corecta la telefoane.

| Stefan_Clau_1995 a răspuns:

Sall, trebuie setarile facute din laptop, trebuie sa bagi numele si parola la wireless si dupa merge