| shakespearemondialu a întrebat:

Hello! Ar putea sa îmi explice cineva cum sta treabă cu stick-urile de internet? As vrea sa îmi pun internet la bunicul meu și am înțeles că există un fel de modemuri speciale in care se poate baga un stick cu internet. Ar putea cineva sa îmi explice care este treaba cu acele routere speciale și cu acele stickuri de internet? Trebuie neapărat să fie la abonament?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se face abonament dar e viteza slaba si se intrerupe tot mai bine e cu fibra optica prin fir tras. Wifi nu are nevoie daca porneste doar leptopul

| JicaContra a răspuns:

E ca si cum ai avea internet prin telefon, ba nu, este EXACT ca si cum ai avea internet prin telefon (poti baga internetul din telefon pe calculator, in mai multe feluri, inclusiv prin cablul de telefon connectat la calculator)

daca ai wifi poti sa iei router 4g, daca ai desktop si iei un stick usb, atunci ar trebui sa iei si un prelungitor usb, altfel o sa fie bruiat si ecranat de calculator si o sa mearga prost

cat despre oferte, stiu sigur ca Vodafone are cu routere incluse, si ca la digi e teapa daca nu iti dai seama, era 15 lei stick-ul, cu un net mai slab decat pe telefon (mai putin trafic) asa ca mai bine iti iei un abonament de 2eu CU TVA inclus, si iti cumperi propriu router 4g, care iti ramane tie, insa era, nu am mai vazut de ceva vreme, dar nici nu am cautat

deci, ia si da telefoane si intreaba