| JusTPauL a întrebat:

Se gasesc de cumparat stick-uri pentru net cu cartela?
Vreau sa iau un stick care sa pot baga in el cartela ca si cele de la telefon pe care sa am internet sa-l pot lua cu mine oriunde.
Daca stiti de unde as putea comanda acel stick si abonament la cartela pentru internet ati fi de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Cu abonament sau fara, au si Vodafone si Orange dar si cosmote.Iti va merge bine in functie de zona unde te deplasezi, ce retea are semnal mai bun in acea zona.
Eu am de la Vodafone dar singura nemultumire este ca imi da doar 500MB trafic. Am inteles ca abonamentul de la Orange da 2 giga trafic ceea ce este ceva.Tu trebuie doar sa te hotarasti in ce retea vrei sa faci abonamentul, mergi in magazinul lor si spui ca vrei sa faci contract pentru un modem stick de internet.Iti vor lua datele si la sfarsit vei semna contractul, ti se va da acel stick cu cartela de internet incarcata pentru o luna. Dupa o luna vei primi factura de plata, cu cati euro(exprimati in lei) costa abonamentul.
Internetul prin stick pe abonament este mai bun ca un internet prin stick reincarcabil deoarece odata ce ai atins acea limita de trafic, la abonament vei avea in continuare internet fara sa se adauge la factura doar ca iti va scadea din viteza de conexiune, pe cand la reincarcabil daca consumi traficul in 5 zile sa zicem, vei fi nevoit sa reincarci din nou.
Ai inteles, mergi la un magazin Orange sau Vodafone, care preferi tu, care crezi ca are semnal mai bun si comanzi modem de internet abonament.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Toti operatorii de telefonie mobile au disponibile si stick-uri de net, acum depinde de la care vrei sa il achizitionezi..cu cartela prepay sau cu abonament.