Întrebare recomandată | Cumpănaşu_Melinda_1978 a întrebat:

Hello,cum pot sa sterg si eu niste fisiere protejate de pe un stik?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sunt mai multe variante, depinde ce fel de "protectie" au fisierele si ce tip de fisiere sunt:
http://www.youtube.com/watch?v=yG8PP7-wjAA
http://www.youtube.com/watch?v=aukJzEVKVeo

| RAY a răspuns:

Cere parola sau? se poate prin recuva sau prin easy driver sau recovering data usb

| flixbuster a răspuns:

Ce inseamna mai exact "fisiere protejate"?
Primesti un anumit mesaj cand incerci sa le stergi? Ce mesaj?

Este nevoie de ceva mai multe detalii (si nici o poza n-ar strica).

| Fanibu a răspuns:

Cu drepturi de Admin deschide consola CMD si da urmatoarele comenzi:
1. diskpart
2. list disk
3. select disk X
4. attributes disk clear readonly
5. clean
6. create partition primary
7. format fs=ntfs sau fs=fat32(la alegere)
Asteptati sa se formateze pana la 100%.
X-reprezinta numarul alocat stickului(atentie mare la alegerea corecta a nr. ce reprezinta stickul). Alegand gresit, poti sterge datele de pe alta partitie!