| anonim_4396 a întrebat:

Hello! la multi ani mie big grin sunt maryana5 devil-
am o intrebare: daca am aparat digital de fotografii as putea sa developez pozele? nu doar sa le bag in calculator... ci sa le am in mana(cum s-ar zice) whatever cred ca m-ati inteleswinking
xoxoo, mary devil-

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa scoti pozele. Nu stiu daca au card reader... Dar poti sa le pui pe un stick sau cd/dvd si mergi cu ele la un centru foto si ti le scoate. Le poti face si la xerox, dar claritatea/calitatea este mai scazuta... Si le poti face si acasa daca ai imprimanta color... Iti trebuie hartie fotografica (care e aprox 2 lei coala) si poti sa le listezi. Dar iti consuma foarte multa culoare... si nu prea renteaza. Te sfatuiesc sa mergi la un centru foto si sa le scoti acolo.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La multi ani Mariana5 si ideplinirea tuturor dorintelor tale! Pentru faza cu aparatul ai nevoie de o imprimanta pentru fotografii si hartie foto sau poti merge la un fotograf cu aparatul tau (cardul) si iti poate scoate el fotografiile.Bafta!

| FearNoEvil a răspuns:

Te duci cu ele (pe un stick, card de memorie, etc.) la un atelier foto si te rezolva.
La multi ani!tongue

| kenzo a răspuns:

Mergi cu aparatul la un laborator foto, gen fujifilm, si cu siguranta o sa te ajute! succes

| Lary a răspuns:

Buna! La multi ani tie si sa fii sanatoasa.La faza cu aparatul nu ma bag ca nu stiuhappy

| SweetCandy a răspuns:

La multi ani... fa cum te-a sfatuit enigma... el stie totlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti developa pozele.numai filmele fotografice se pot developa. ceea ce ai tu, este un aparat digital iar ceea ce trebuie sa faci este sa le salvezi pe un CD si mergi la un xerox si ti le pune pe hartie fotografica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai imprimanta color, nu mai ai nevoie decat de coli anume pentru fotografi care se gasesc in orice magazin cu componente PC.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un laborator foto (gen fujifilm, asa cum s-a zis)! in niciun caz la xerox!