| nukulik a întrebat:

Hello. Mi-am cumparat un kindle 4 de pe amazon acum cateva zile si am o problema cu el. Nu vrea sa se mai deschida. Pur si simplu nu se aprinde iar calculatorul nu-l recunoaste. Totul s-a intamplpat brusc. Seara mergea iar dimineata nu a mai vrut sa porneasca. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Asa se-ntampla daca vrei sa citesti, poate te-nveti minte. happy
Daca l-ai luat nou ai garantie, contacteaza amazon, ti-l vor inlocui gratuit, se mai intampla (amazon uk stiu ca inlocuieste fara discutii, am un amic care a patit-o).
Bafta

3 răspunsuri:
| Radulescu_Toma_Victor_1971 a răspuns:

Dragilor, tocmai am patit exact ca si voi, si dupa o noapte alba cu indelungi cautari pe net:evrika, este nevoie doar de un refresh= se tine apasat butonul de start timp de 50 sec si va reporni.
Sper sa va fie de folos.

| jenna1213 a răspuns (pentru Radulescu_Toma_Victor_1971):

Multumesc foarte mult de solutie.

| dianan a răspuns:

Buna,
Aceeasi problema o am si eu tot cu kindle 4... astazi am descoperit. Pana la urma tu ce ai facut? L-ai trimis inapoi la Amazon?