| loveee a întrebat:

Hello mi-am reinstalat windowsu de vreo 1 saptamana si inainte de asta am salvat cateva melodii si poze pe un stick de memorie. problema este ca acum cand incerc sa imi pun in pc pozele si muzica nu pot pentru ca dupa ce introduc stiku prin mufa d la usb nu se intampla nimic. inainte aparea in colt in deapta ca l-a recunoscut dar acum nu`mi apare nimic si am incercat si cu telefonul si tot asa face. iar cand incerc sa`mi downloadez muzicaa de pe net incepe sa cante in windows media player si nu se salveaza in pc asa cum facea inainte ma puteti ajuta var rog am nevoie urgenta de niste poze de pe acel stik[-o

Răspuns Câştigător
| esy72bj a răspuns:

Este normal sa nu reactioneze nicicum pc-ul. Nu ai driverele pentru usb prin care sa-ti recunoasca faptul ca ai ceva conectat acolo. Verifica in My Computer, daca iti apare unitatea stik-ului sau telefonul. Mai mult ca sigur ca nu-ti apar, asa ca solutia este sa instalezi si cd-ul placii de baza si nu uita si de cd-ul cu driverul pentru placa video si cea audio. Nu este vorba doar de o reinstalarea unui Windows si atat, pentru ca Windows-ul nu are in el driverele pentru orice configuratie de sistem. Iar cu salvatul pe hard, nu salveaza pentru ca in browser ai optiunea salveaza sau deschide iar tu optiunea deschide o ai la default. Intra in optiunile browserului si de acolo sper sa te descurci in privinta asta.

2 răspunsuri:
| NoKidding a răspuns:

Dupa ce ai reinstalat windows-ul ai instalat si driverele placii de bazathinking asta ar putea fi problema...nu stiu sigur.in caz ca nu reusesti lasa'mi un mesaj cu id tau daca vrei. ceao

| Fredie a răspuns:

Buna. Da, cam asta ar fi mica problema: drivere dedicate pentru placa de baza. Le poti gasi pe site ul producatorului. Daca nu stii ce model de placa de baza ai, poti folosi Sandra, Aida adica softuri care iti arata exact toata configuratia sistemului. Bafta!