| Alexandru_Cristea_1993 a întrebat:

Hello TPU happy Am si eu nevoie de o opinie am unitate Pentium Dual-core E5700 3,00GHZ memoria de 3 placa de sunet HD totu minunat pana aici. Aici vine dezamagirea placa video este de 512 doar "Intel G41 Express Chipset " si as avea nevoie de o opinie pentru o placa video mai buna, as dori de minim 1 GB, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Esti un nataflet, nu cantitatea de memorie conteaza, ci procesorul video, inainte de orice altceva. Ce ai tu acolo e un video onboard, vai de steaua lui. Ce ti-ar trebui si ar merita bagat in calculatorul tau e ceva pe la 2-250 RON, SH - nu merita sa iei placa noua. Cauta un HD 4850 de la ATI sau ceva de pe la NVIDIA similar, de-alde 9800 GT sau pe-acolo. Forumul computergames.ro e un bun loc de inceput, se dau componente foarte bune si la preturi excelente acolo, de foarte multe ori in garantie.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Doamneee, in locul tau m-as multumi cu atata! eu am 128 la video card si tot supravietuiesc fara sa caut cu disperare o placa video mai mare laughing adevarul este ca placa mea video laughing) e integrata laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e bun, cauta daca poti pe 128 biti pe pixel shader 4 sau 5. si eu am tot 512 incorporat nvidea 6150 le e o petarda, astept si eu sa fac un upgradehappy