| Anonimusecelmaitaredinparcare a întrebat:

Hello TPU! Am si eu trei mari probleme:!
1. Nu stiu de ce nu merge sa trimit prin yahoo mail o prezentare powerpoint la o alta adresa. Trebuie sa specific ca adresa e de gmail, are vreo legatura? Imi zice ca pur si simpul e o eroare.
2.Ce program pot folosi sa deschid o prezentare powerpoint de pe telefon? Eu am un program dar nu imi apar asa cum trebuie:
-Imaginile sunt mici
-scrisul nu exista
-tema e neagra si nu se vede nimic
Da ti mi niste ideei de programe folositoare pentru asa ceva. Precizez ca am Samsung galaxy S plus.
3.Prezentarea mea powerpoint nu poate fi vazuta de pe un alt calculator. Am pus o pe stik dar zice ca e prea avansat powerpointul asa ca nu il poate deschide. Trebuie sa precizez ca il am 2010 si trebuie sa il deschid de pe un alt calculator ce are 2003.
Cum asi putea sa trec pe 2003?
V a rog frumos sa ma ajutati.
V a multumesc foarte mult si va pup :* :*

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Utilizatorule...la punctul 1. te ajut cu mare placere. Adresele de e-mail trebuie sa fie de genul exemplu@domeniu adica de gen` exemplu@yahoo.com, exemplu@gmail.com, exemplu@yahoo.ro, etc. si necompletarea corecta se soldeaza cu nereusirea expedierii unui mesaj e-mail. La punctul 2. nu am destule cunostinte iar la punctul 3. rezolvarea este extrem de simpla: la Microsoft PowerPoint 2010 se salveaza in format. pptx iar Microsoft PowerPoint 2003 in format.ppt. Rezolvarea? Cand salvezi in 2010 scrii dupa numele cu care vrei sa salvezi fisierului ".ppt" si se salveaza intr-un format compatibil cu toate formatele de PowerPoint si cred ca asa rezolvi si problemele de la punctul 2. Astept funda findca am fost destul de detaliathappy