| Psycho777 a întrebat:

HEllo TPU. Daca stie cineva de cat trebuie sa fie sursa minim, va rog sa imi ziceti [adica exista psu calculator pe net dar nu ma prea descurc cu el]: Componentele sunt urmatoarele:
-Athlon II x4 750k
-Gigabyte F2A55M-DS2
-Memorie Kingston 4Gb DDR3 1600MHz, HyperX BLU
-Gigabyte HD7750 oc 1gb GDDR5
-500 Gb Caviar Blue sATA3, 16M
Inscriptor dvd Samsung.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sistemul tau nu consuma mult, si este configurat foarte bine. O sursa de calitate o sa iti tina sistemul fara probleme, precum: http://bit.ly/13i3XFn sau http://bit.ly/XIBHIc

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare!

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Iar ca sursa, mergi clar pe asta, certificata 80 Plus Bronze, foarte silentioasa si rece, cu multiple filtre si protectii: http://www.mediadot.ro/surse/sursa-sirtec-hpc-500-g12s-element-bronze

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| MCG a răspuns:

Pai iti trebuie una de minim 500w putere ca sa le duca! Ar fi buna una de 650...

| Vitality_Realforyou_1989 a răspuns:

Iti recomand calduros Sursa Thermaltake Litepower LT-500P, 500W e arhisuficienta pentru sistemul tau pentru cativa ani buni

| Psycho777 explică (pentru Vitality_Realforyou_1989):

Si corsair vs450 de 450W nu e buna? Pe PSU Calculator a aratat ca recomandat e de 250 W parca...

| Vitality_Realforyou_1989 a răspuns (pentru Psycho777):

Eu iti recomand deoarece ai un athlonx4 si hard caviar blue care are nevoie de niste watti seriosi. corsair nu stiu sunt ei buni in ale carcaselor dar in ale surselor termaltake si cu Sirtek sunt cele mai bune a ora actuala au pfc activ si comonente bune!