| HappyGirl4 a întrebat:

Hello TPU! Vreau sa instalez Windows 7 dar nu merge am vazut multe tutoriale si niciunul nu ma ajuta crying cum pot sa instalez Windows 7 gratuit pe Windows XP? Si daca instalez alt windows toate pozele,clipurile tot,tot, tot ce aveam pe PC raman? Primul raspuns primeste FUNDA!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă resoftezi sistemul ca românu ceea ce aveai pe cealaltă partiție nu va mai fi accesibil.Deci backup la date și apoi resoftre cu Windows 7 de aici:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
DACĂ și numai DACĂ ai un Pc ce suportă Windows 7 real nu comercial că aia îi o minciună infectă. Deci dacă ai dual core și un 2 Gb ram tunci da, DAR Windows 7 starter.Detalii dacă te interesează.Te ajut cu plăcere.Succes

| horia2012 a răspuns:

W7 se instaleaza foarte usor prin bootare. Trebuie sa intrii in BIOS si sa setezi ordinea de bootare: 1-CD\DVD
2-HDD. Save and Exit. Bagi DVD-ul, restart si o sa apara o propozitie
"press any kay to boot..." apesi orice tasta si va incepe instalarea.
Windows il instalezi in C. Tot ce este in C se sterge. Inainte de instalare, muta tot ce ai tu in C (poze, clipuri, documente.) in D sau alta partitie.
Citeste aici:
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/
Inainte de a trece la W7 trebuie sa ai driverele pentru el.

| bula2014 a răspuns:

Pozele raman daca nu dai format la hard iar chestia cu gratuit merge cam pentru vreo 30 de zile