| RobertEnciu a întrebat:

Buna,daca instalez windows 8.1 de la windows 7 raman docuentele, pozele etc..in windows 8?

Răspuns Câştigător
| ionpusca a răspuns:

Salut prietene sigur ca raman inainte sa se instaleze ai 2 variatesa rulezi windows 8 fara sa salvezi folderele si a 2-a keep folders and run windows mi se pare.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, raman! In momentul in care ajungi la partitii, stergi/formatezi partitia cu sistemul de operare si dai pe next sa se instaleze windows-ul. Partitia cu fisiere importante poze, filme, etc, nu umblii la ea! happy
Bft! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai doua partitii C si D si in partitia C ai poze si alte documente, le copii in D.pentru ca la instalarea windoasului, partitia C trebuie stearsa de tot.(formatata).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca vrei win 8? Ai ramii necesari pentru acest windows? Sa nu ai apoi probleme si iar sa revii la 7.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Banuiesc ca ai cel putin doua partiti pe hard disk, C si D, daca ai documentele in D si formatezi numai C-ul la instalare nu ai probleme, numai sa nu modifici dimensiunile partitiilor. Ori mergi pe next. fara format!

| RobertEnciu explică:

Am reusit multumesc!