| rihannna a întrebat:

Help.crying
am sters la nervi niste poze din pc si din recycle been.nu le mai am nikaieri.
as putea face cumva sa le gasesc? sad
va rog helpp

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici si vezi un program http://welcome.haipa.ro/2009/03/04/program-de-recuperat-date-sterse/ ai si link de download acolo (nu necesita instalare)
2. Aici mai ai un program http://www.go4it.ro/......s-3865209/

3. Alt program este aici http://stellar-phoenix-photo-recovery.ro.malavida.com/......ta-windows
Bafta !

| stanly7 a răspuns:

Foloseste programe de recuperare date (exemple ti-a dat "neluL").
Celelalte raspunsuri nu le lua in seama, ei incearca sa te ajute dar vorbesc in necunostinta de cauza.

| vigome a răspuns:

Iti dau un copy-paste al unui mesaj al meu mai vechi, sper sa te ajute.
Sunt mai multe programe care fac acest lucru. Unele sunt gratis si in aceasta categorie se incadreaza: Recuva, Undelete Plus, PC Inspector File Recovery, Pandora Recovery si multe altele. Personal mie mi se pare destul de ok. Recuva. Deasemenea sunt si programe cu bani, in general mai bune. Unele le poti descarca si folosi o perioada de proba, timp in care poate iti poti rezolva problema. Intre cele,, cu bani" se incadreaza programe precum: Magic Recovery, Handy Recovery, UndeleteMyFiles, EASEUS data Recovery Wizard si multe altele. postat la 14 Noiembrie 2010 21:11.
Concluzia este ca da, fisiere sterse, chiar prin formatare, se pot recupera. Pentru a face acest lucru trebuie indeplinite anumite conditii. Descarca daca vrei de exemplu Recuva, care e gratis, fa o scanare a hardului si o sa ai mari surprize sa vezi cite fisiere poti recupera. Si programul asta e unul din cele slabute dar gratis. Il gasesti direct daca il cauti cu google, de exemplu. Numai bine!

| Play_8291 a răspuns:

Daca le-ai sters, cu system recovery nu le poti recupera, aia ii valabila doar pentru programe instalate, e un fel de rollback, eu am recuperat poze si fisiere cu utilitarul TuneUp Utilities care are un sub-utilitar numit TuneUp Undelete.

| AndreYoman a răspuns:

Tehnic este posibil.
Practcic este imposibil(doar daca nu esti programator/informatician profesionist)
Incearca sa le cauti pe telefon sau pe un cd altfel nu ai sperante.

| masterblaster a răspuns:

Din cate stiu eu : Control Panel > Add or remove programs ( Click acolo ) si a trebui sa apara ultimele file-uri stersewinking

| no1cares a răspuns:

Ummm sunt sanse putine sa le gasesti
incearca sa iti amintesti numele la poze si scriele in start
sunt sanse sa le gasesti
baftawinking

| Dena01 a răspuns:

Da, iti poti 'da' calculatorul inapoi cu ce perioada de timp vrei tu. stii? ca si cum ai anula ultimele actiuni, inclusiv stergerea pozelor.
in control panel trebuie sa gasesti optiunea. la windows 7, de ex, se numeste 'recuperare'big grin

desi, nu stiu sigur daca datul asta inapoi e valabil si cand e vba de fisiere de imagini si sunete.
mai asteapta raspunsuri :*