| ninnnna a întrebat:

HELP! DAU FUNDA! buna TPU! am un laptop Acer de vreo 5-6 ani si problema este ca pe ercan mi-au aparut niste pete negre care atunci cand il deschis raman permanente si la tastatura nu mai merg decat vreo 4 cel mult 5 literere! ce sa fac daca nu mai imi merge tastatura? nici internetul nu pot sa il conectez ca imi trebuie sa scriu parola si cum tastatura nu merge nu am cum! ca sa il repar ma costa 7 milioane si nu pot! intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate sa am o fereastra mereu ca o tastarura si sa aleg cu mouse-ul de fiecare data cand am nevoie sa tastez sau din setari de undeva? e foarte dificil avand in vedere ca nici la net nu pot sa ma conectez! va rog ajutati-ma! an nevoie de voi, cei care va pricepeti! dau funda 100 %! multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi tot!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Ca prima solutie, windows are o tastatura virtuala.
Apare pe ecran si apesi tastele cu mouse.
Ca sa o "declansezi" ai mai multe variante, iti dau cele mai simple doua:
- windows+r > scrii osk in fereastra aparuta > apesi ok
- windows (start) > scrii osk > click pe ea
Daca nu te descurci lasa-mi un mesaj privat sau id yahoo sau whatever.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti cauti in windows On Screen Keyboard

| ninnnna explică (pentru anonim_4396):

Te rog explica-mi mai detaliat! ai adresa de yahoo ceva ca sa imi explici! te rog, ajuta-ma!

| ninnnna explică (pentru CataC):

Biancanina653@yahoo.com! Te rog explica-mi pe messenger!

| CataC a răspuns (pentru ninnnna):

Buna
Ca prima solutie, windows are o tastatura virtuala.
Apare pe ecran si apesi tastele cu mouse.
Ca sa o "declansezi" ai mai multe variante, iti dau cele mai simple doua:
- windows+r > scrii osk in fereastra aparuta > apesi ok
- windows (start) > scrii osk > click pe ea
Daca nu te descurci lasa-mi un mesaj privat sau id yahoo sau whatever.