| zambilici a întrebat:

Help me! So...cand pornesc pc-ul imi apare pe ecran ceva de genu`:IDE DRIVERS INSTALLATION ERROR! For best reliability&performance please change the stand alone slave drive to master. System Halt... si se aude un sunet in unitate gen alarma. Imi puteti spune ce are si dk merge reparat?

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Da merge reparat.cred ca problema este ca ai 2 sau mai multe hard-disk-uri si trebuie ca unul sa fie principal
iar diferenta dintre principal si secundar o face un jumper. o chestie foarte micuta pe care o poti scoate din hard.si tot pe hard ai si indicatii de cum ai putea sa il asezi

| rap4us a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi unitatea.probabil ca este din cauza virusilor.Pentru un lucru ca asta cred ca ai vreo 700, 800 de virusi. Dar oricum sigur ajunde numarul lor pana la 500.In orice caz trebuie sa iti fie schimbata unitate deoarece apoi va suferi si monitorul si mausul si tastatura si in felul asta va trebui sa iti arunci tot calculatorul la gunoi!

| ρυccα a răspuns:

Inseamana ca probabil setarile windows-ului sunt incorecte incearca sa intri pe site-ul asta www.avg.com si download-eaza programul acesta iti va spune daca window-sul are ceva sau daca ai virusi in el programul ti-i distruge imediat