| AikkoxD a întrebat:

Copilaşii, am o problemă mică...mare.

Îmi apare,şi atunci când pornesc calculatorul şi pe ecran chestia asta: windows system error, there is an IP address conflict with another system on the network.
Nu merge nici să dau click pe el să văd ce are, şi n-am idee unde să caut. Puţin help?

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salut! Schimba adresa IP a calculatorului.

| Sihastrul a răspuns:

Run/winipcfg
Sau
Run/cmd/ipconfig
În funcţie de sistemul de operare.
Vă căutaţi pentru adrese IP, ar trebui să fie toate diferite, dar veţi găsi că a ta şi un altul au aceeaşi.
(Ex 192.168.0.100 sau 192.168.1.101, sau 192.168.0.xxx, XXX = 2-254)

Introduceţi proprietăţile reţelei/ TCP/ IP şi de a regla ultimul octet de la orice lucru diferite (2-254), dar asiguraţi-vă că nu se potriveşte cu orice alt sistem.
Permite DHCP cu router de cablu, si apoi du-te la fiecare PC, şi se adaptează la DHCP.
Această eroare este afirmând că IP-ul este acelaşi ca pe un alt IP LAN mic PC 4.
Control panel/centru de retea si partajare/modificare retea adaptor/clic dreapta pe local area connection/proprietati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba despre o tranzitie convulsivo statica a ip ului, care tinde spre o morfoza hegemono ectomorfica