| diana2235 a întrebat:

Helpsad
Oare de ce nu mi se mai incarca laptopul daca l am bagat in priza?straight face

Răspuns Câştigător
| Britishstyle a răspuns:

Poate fi o defectiune de la priza ceea ce ar fi bine, insa poate fi o problema de la acumulator, o legatura rupta sau ceva de genul, dar exista si o a treia varianta (sper sa nu ti se fi intamplat)sa se fi ars bateria leptopului sau sa se fi stricat ceva la bateria.Asa mi s-a intamplat si mie si a fost destul de costisitoare repararea.happy

5 răspunsuri:
| silverfaith a răspuns:

Ori e rupt firul ori e stricat incarcatorul ori e stricata vreo mufa ori la laptop intrarea, daca nici una din aceastea si pur si simplu nu iti arata ca se incarca dar leptopul merge conectat la priza insemna ca este din software!

| upstonik a răspuns:

Este posibil ca la mufa unde intra in laptop sa nu faca conexiune, acumulatorul sau s-au dezlipit cateva contacte in interiorul incarcatorului... cred ca cel mai bine e sa te duci la un service specializat sa iti gaseasca "buba"... Ciau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la acumulator daca e totul in regula, trebuie sa fie toate conectate ca sa treaca "energia electica".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa speriat de tine si nu mai vrea sa mearga. vezi ca data viitoare cand il bagi in priza sa faci baie si sa te dai cu gel

| asuddenflame a răspuns:

Vezi sa nu fi patit ceva procesorul. lasa'l un pic la incarcat fara sa il deschizi, macar 1 ora, si apoi incearca iar sa il deschizi.