| alinmarian31 a întrebat:

Help please... Nu pot sa mai intru in windows(se blocheaza cand il deschid si nu intra) si nici nu pot instala windows, nu pot da repair sau altceva(ajung acolo sa alege install sau repair...si orice as alege se blocheaza dupa). Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Din ce zici tu problema e de la HDD. Fie are niste defectiuni, fie e de la cablu.
In niciun caz nu e de la BIOS.

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai incercat alt CD? poate e zgariat
crezi ca poate ai probleme cu cd-romul?
incearca sa pornesti in safe mode sa vezi daca porneste.

| TheWolf13 a răspuns:

Incearca un reset de Bios vezi dupa daca nu te lasa!

| radanpetrica a răspuns:

Ii desfaci capacul, apoi toate componentele posibile din el.
Placa de baza, video, ram, hard, procesor...tot se se poate si le pui la loc, exact asa cum erau ele initial. Daca cumva ai garantie, du-l!

| methamorphosis a răspuns:

Deschide sistemul cu prompt comand-aceasta va deschide sistemul de restaurare...% systemroot% \ system32 \ restore \ rstrui.exe

| alinmarian31 explică:

Cum dau reset de bios?
am incercat mai multe dvd-uri,
e laptop...nu ma bag la desfaccut componente
nu pot sa intru in windows sa deschid ce ai scris tu acolo