| Norveg a întrebat:

Help TPU! cineva si-a facut un cont de facebook cu pozele mele...nu stiu ce sa fac straight face

1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

Salut. Rezolvarea problemei tale e relativ simpla si relativ rapida. Trebuie sa dai un mail celor de la facebook in care sa atesti faptul ca tu esti persoana adevarata iar celalalt posesor al contului cu pozele tale e un fals. In acest sens trebuie sa anexezi un document care sa ateste acest lucru (permis de conducere, pasaport, buletin, etc) dar si contul tau cu pozele tale. Cei de la facebook vor bloca respectivul cont in maxim 24 de ore intrucat politica impotriva fraudei de identitate e foarte stricta. Drept urmare, nu iti fa probleme.