| CossssssminaaGbb a întrebat:

Bunaa! Cineva mi-a facut cont pe facebook laughing) numele meu + pozele mele -_-. Cum pot sa sparg contul acela? Daca dau ca am uitat parola imi apare doar id sub forma de,, b*********8@yahoo.com " sad. Va rog. cine stie help me sad. Urgentt :*. Dau funda :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cineva ti-a facut acel cont pentru tine nu? Sa-l ai tu.Si ai uitat parola? Sau:

Cineva si-a fact un cont facebook cu numele tau dandu-se astfel ca fiind persoana ta?

Daca cineva ti-a facut cont si ai uitat parola,il poti intreba pe acel cineva care e parola introdusa.Dar, daac cineva si-a facut cont pe facebook cu numele tau si a introdus pozele tale acolo, poti vorbi cu mai multi amici din facebook=ul tau, cel care ai acces la el si e al tau real, sa intre la acel profil si sa-l raporteze.Cu cati mai multi amici cu atat sanse mai mari si repezi de blocare.Dar,daca acel cineva dispune de pozele tale, e foarte posibil sa repete faza. Inca o data si inca odata si tot asa. De aceea nu, e bine sa lasi pozele la vedere pe facebook, setezi sa vezi pozele doar tu si cand vrea cineva sa vada pozele, le deblochezi 10 minute si le blochezi iar.De-aia e setarile ale pe acolo.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

laughing n-ai cum sa-i spargi parola. Roaga-ti prietenii sa raporteze contul respectiv ca fiind unul fake.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Mai usor ar fi sa-ti spargi capul.

| bvdnolimit2012 a răspuns:

Singura chestie ar fi sa raportezi la cei de la fb acel cont ca fiind unul de tip spam/fake.