| Elena97M a întrebat:

Hey. Am cumparat un Canon EOS 1200D si vreau sa descarc pozele in calculator. Pentru asta trebuie sa instalez programul respectiv pe care ar trebui sa il gasesc pe CD. CD-ul nu are decat manualul de instructiuni in pdf. Este ceva ce imi scapa? Cum se presupune ca ar trebui sa scot pozele?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de program.La mine merge direct.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu ai nevoie de nici un soft, computerul o sa-l vada ca device, intri pe card (acolo unde sunt pozele) si le copiezi in computer; dupa verificarea si salvarea pozelor se recomanda formatare/stergerea cardului de memorie! Te poti uita ce recomanda producatorul aparatului foto pe site!

| Smarttool a răspuns:

Nu ai nevoie de soft. Trebuie sa-ti mearga direct.

Dar merge si prin a scoate cardul de memorie si daca ai dispozitiv de citire la calc e bine, daca nu, ia-ti un adaptor. Cred ca e cel mai simplu.