| Nestle a întrebat:

Hey! Am de facut o pagina web pentru atestat si vreau sa stiu ce programe sunt bune si usor de folosit pentru a face acest lucru. Cunostintele mele in html sunt aproape 0, deci am nevoie de un program unde nu trebuie sa scriu eu codul html.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dreamweaver insa daca ti se va pune o intrebare habar nu ai despre ce e vorba. html e extrem de usor mai bine pui mana si inveti

| Andrei7520152 a răspuns:

Dreamweaver. E recomand sa cunosti ceva CSS dar poti face un site simplu html (tabele, text, imagini, etc, fara java, flash sau din astea). Se pot invata bazele dupa vreo doua ore de tutoriale. De ce faci un atesta despre pagini web daca nu le cunosti ca lumea?

| Nestle explică (pentru Andrei7520152):

Pai nu am de ales. Profesorul ne-a spus ca trebuie sa facem pagina. Dreamweaver l-am downloadat si eu, dar trebuie sa ma uit la niste tutoriale sa invat sa lucrez in el.

| iuli000 a răspuns (pentru Nestle):

De unde ai downloadat Dreamweaver?

| skilletski a răspuns:

A: Daca vrei sa o creezi online pe spatiul latora, dar sa ai o limita de aproximativ 15 GB incearca:
1. http://www.wix.com
2. http://www.ucoz.ro/login
3.http://www.webnode.ro/conectare/
B: Daca doresti sa o creezi pe calculatorul tau si sa fie complet gratuiti incearca sa inveti toate comenzile. Daca incerci a doua varianta poate ne putem ajuta reciproc deoarece si eu doresc sa le invat si putem colabora pentru a face un site.
C: Am auzit ca se poate face si in java.
Bafta!

| Nestle explică (pentru skilletski):

Pai a doua varianta vreau, dar faza e ca nu prea am timp sa invat html acum pentru ca sunt cu bac-ul, simularile, si vreau sa scap cat mai repede de proiect, dar vreau sa iasa si ceva frumos.