| Anonim17765 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si am de facut un atestat la informatica. Am ales varianta cea mai simpla, si anume realizarea unui site. De cateva saptamani ma chinui sa scot un site cat mai reusit. Pana acum pot sa va spun ca nu am reusit sa fac nimic... Incep sa intru in criza de timp... Sunt cam stangace, iar cunostintele mele nu sunt prea bogate. Am incercat sa lucrez cu WIX si Incomedia Website X5. WIX nu ma prea atrage, asa ca in ultimul timp m-am axat doar pe WebsiteX5.Totul iese prea simplist, prea monoton, nu e ceea ce vreau. Ati putea, va rog, sa-mi sugerati in ce program as putea sa scot ceva mai reusit? Spre rusinea mea, nu cunosc nici limbajul HTML. Am cautat cate ceva pe google dar nu am inteles mare lucru. A lucrat cineva in Website X5 sau WIX? Puteti sa-mi dati niste sfaturi? Cum as putea sa adaug un buton de Read more pe prima pagina (X5)? E nevoie de limbaj HTML? Sunt absolut disperata.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te-ai uitat si pe pagina lor de Youtube?
https://www.youtube.com/watch?v=GvzBFThJmCA
Au mai multe incarcari acolo.

| Sn4k3 a răspuns:

HTML se poate invata intr-o zi, doua, iar css tot in cateva zile, chiar si mai rapid depinde cum inveti si de unde. Cauta tutoriale pe Youtube/google, daca stii engleza si mai bine pentru ca sunt mai multe si unele mai bune/rapide. Mai poti cauta si pe internet coduri (pentru meniu, buton, etc) daca nu te pricepi. Intr-o saptamana ar trebui sa reusesti, depinde ce fel de site vrei sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.w3schools.com
Iti ia ceva timp sa si inveti sa si faci.
Exista website buildere: Weebly, cu librariile bootstrap faci niste site-uri de bubuie: https://bootstrapbay.com/blog/bootstrap-editors/
https://www.simbla.com/
Butonul de read more e un fleac. Invata HTML si fa-l sa arate frumos cu bootstrap. Faci un div cu display: none ex:
html: Text inclus in read more
css: div#panou_ascuns { display: none; }
faci un buton cu Read more si cu ala schimbi display de pe none pe block (document.getElementById("panou_ascuns")... dar nu ma mai complic gasesti tutorial dupa ce inveti alea

| ChiuțăCristianNicolae a răspuns:

Noi nu putem creea un site pentru tine, tot ce poti face acum este sa te duci la un profesor sa te invete sa lucrezi cu HTML, altfel nicio sansa, eu nu te pot invata online, dar... http://www.wikihow.com/Create-a-Simple-Web-Page-with-HTML