| anonim_4396 a întrebat:

HEY! Am o intrebare: Am o tableta ALLVIEW AUDRO SPEED, si...mi-am uitat parola.CUm sa fac fara sa merg la service ca sa imi gasesc parola? Sau daca e posibil, fara sa imi pierd aplicatiile?
Multumesc!

Funda!

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

" - tineti apasat timp de 15 secunde cu o agrafa de birou pe butonul "Reset"
- apasati simultan butoanele: "Power" si "Vol+ ", pana la aparitia logo-ului Allview; eliberati tastele.
- dupa aceasta procedura va aparea secventa de Recovery
- cu butonul "Vol -" selectati Wipe Cache Partition -> apoi confirmati cu butonul Power
- cu butonul "Vol -" selectati Wipe data/ factory reset -> apoi confirmati cu butonul Power -> cu butonul "Vol -" selectati Yes --delete all user data">confirmati cu tasta Power.
- dupa formatare va reaparea secventa Recovery. Se va selecta Reboot System now si se confirma cu tasta Power.
- tableta va reporni.
- incarcati tableta complet.
Atentie! Toate datele personale se vor sterge in urma realizari procedurii.
"

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Din pacate la parola/pin nu se mai poate debloca decat prin resetare. si pierzi datele

| anonim_4396 explică (pentru DenisIonut01):

Ok, o sa incerc sa mi le aduc inapoi, ma descurc eu. Dar cum sa fac ca sa imi resetez eu singura tableta?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru anonim_4396):

" - tineti apasat timp de 15 secunde cu o agrafa de birou pe butonul "Reset"
- apasati simultan butoanele: "Power" si "Vol+ ", pana la aparitia logo-ului Allview; eliberati tastele.
- dupa aceasta procedura va aparea secventa de Recovery
- cu butonul "Vol -" selectati Wipe Cache Partition -> apoi confirmati cu butonul Power
- cu butonul "Vol -" selectati Wipe data/ factory reset -> apoi confirmati cu butonul Power -> cu butonul "Vol -" selectati Yes --delete all user data">confirmati cu tasta Power.
- dupa formatare va reaparea secventa Recovery. Se va selecta Reboot System now si se confirma cu tasta Power.
- tableta va reporni.
- incarcati tableta complet.
Atentie! Toate datele personale se vor sterge in urma realizari procedurii.
"

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Nu poti decat resetandu-l la service, iar datele se vor sterge. Imi pare rau.

| anonim_4396 explică (pentru MonstruletulDinBomboaneExpirate):

UFF, asta e viata! happy