| RalluCriss a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare. Am o imprimanta Canon MP250, pe care am instalat-o, dar nu imi merge scanerul.Cand vreau sa scanez ceva, apas pe butonul de scanare si nu se intampla nimic. Cand intru pe Canon Solution Menu si apas Scan/Import photos or documents imi apare o fereastra in care imi spune Cannot start the MP Navigator EX. Check the following points si o lista de 4 lucruri pe care sa le fac. Am instalat si dezinstalat MP Navigator EX de o suta de ori, nu merge. S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Ati gasit vreo solutie?

2 răspunsuri:
| punk17er a răspuns:

MP Navigator EX este aplicatia cu care lucreaza scannerul deci trebuie probabil facut astfel incat sa ruleze aplicatia.

| motherfucker a răspuns:

De ce nu incerci sa scanezi cu alt program sa vezi daca merge? incearca corel... sau reinstaleaza imprimanta.