| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi-a venit multifunctionala.Canon MP250.
Funcioneaza totul bine, imprimanta nu face probleme...insa imi da o eroare la scanner. Cand pun un document pentru a-l scana, imi da eroare, zice ca nu este instalat driverul (desi l-a instalat).
Daca dau sa faca o copie dupa acel document, face...insa nu imi arata pe monitor ce se scaneaza.
Daca apas scan, dupa 10-15 secunde imi apare asta:
Cannot comunicate with scanner.
Cable may be disconnected or scanner may be turned off.
Check status.
Scanner driver will be closed.

Code:2, 155, 2

[IMG]http://i55.tinypic.com/2zg98us.jpg[/IMG]

Daca stiti ce as putea sa-i fac.sau de ce driver am neoie... post here! :D

P. S. Nu vreau raspunsuri de genul "verifica daca e bagata in priza","vezi daca ai conectat bine USB-ul"..."instaleaza driverele de pe cd-ul original"...am facut toate chestiile astea :|

Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai postat ce iti apare. Si eu am o multifunctionala la birou si pentru a putea scana a trebuit sa instalez un program pentru scanare si mi-a fost indicat ABBYY Fine Reader. Poate si tu trebuie sa instalezi un asemenea program. Succes si numai bine!