| Daniela_3373 a întrebat:

Hey.Am si eu o problema cu yahoo mail.Am o adresa de mail pe care n-am mai folosit`o de mult(sa fie vreo 3 ani) si acum am primit un email important pe acea adresa.Cand vreau sa intru pe yahoo mail, ma loghez si dupa, la mozilla imi scrie ca este o problema la incarcarea paginii (gen:mozilla nu poate stabili o conexiune cu acea pagina), iar pe internet explorer imi scrie la fel, ca este o problema cu conexiunea).(imi cer scuze, alte browsere nu folosesc). Daca ma poate ajuta cineva, va rog din suflet, este foarte important mailul acela.Multumesc!

7 răspunsuri:
| cby a răspuns:

Dupa patru luni de inactivitate contul tau a fost dezactivat de Yahoo. Asta include stergerea tuturor mailurilor, a profilului de pe toate celelalte site-uri Yahoo folosite de tine. Cel mult ai fi putut, pentru o scurta perioada de timp dupa cele 4 luni, nespecificata de Yahoo, sa-ti reactivezi contul dar Inbox-ul va fi gol! Dupa 3 ani, sa fim seriosi, probabil ca daca cineva si-a dorit ID-ul folosit cindva de tine, atunci a fost dat deja persoanei respective. Mai multa atentie data viitoare, ok? :)
Surse: http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/mail/yahoomail/account/account-04.html http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110125150758AAGndzG http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080126160129AA2pDjl

| Strumf a răspuns:

Cei de la Yahoo, de obicei, șterg ID-urile nefolosite de mai mult timp. Nu cred că mai ai vreo șansă să-l redeschizi. Ca să fi sigură, încearcă să-ți faci un ID nou cu exact același nume ca și la cel vechi. Dacă vei reuși înseamnă că cel vechi nu a fost șters (deși e cam greu de crezut)
Multă baftă!

| radanpetrica a răspuns:

Intra pe yahoo.com cu un alt browser (incearca opera).
si revino!

| only me a răspuns:

Pai incearca sa intrii pe mess si vezi acolo. Dar este foarte probabil ca acea adresa sa fi fost stearsahee hee. dupa 3 ani...

| AddaXD a răspuns:

Buna!
Pai depinde daca problemele care apar sunt de la yahoo...Eu de exemplu intru mereu pe Google Chorme [daca vrei sa il downloadezi gasesti pe google] si niciodata nu mi-a facut asa. Se mai intampla ca la Mozila de exemplu sa nu mearga, dar pe Google Chorome merge. Incearca si tu sa il downloadezi poate va merge de pe el.
Pa!

| dany_7836 a răspuns:

Incearca sa intri si din mess. poate merge.dar daca zici ca nu ai intrat de 3 ani pe id e posibil sa fie sters sau cine stie

| timiHash a răspuns:

Incearca opera happy