| robert_6335 a întrebat:

Am o intrebare, eu cand deschid yahoo messenger si cad dau sa imi verific mailul mi se deschide pagina. Eu am si internet explorer si mozilla dar la mail se deschide prin mozilla. Cum fac sa shimb ceva sa se deschida prin internet explorer?

Răspuns Câştigător
| mihaitaboss a răspuns:

1. Deschizi Internet Explorer > Tools (sus) > Internet Options... > Programs > bifezi "Internet Explorer should check to see whether it is the default browser". Data viitoare cand o sa deschizi Internet Explorer o sa te intrebe daca vrei sa fie "default browser".

sau

2. Start > Control Panel > Add or Remove Programs > Set Program Access and Defaults > click Custom > la "Choose a default Web browser" alegi Internet Explorer.

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Seteaza la IE din optiuni ca el sa fie browswer-ul implicit!

| mihai_1207 a răspuns:

Salut, trebuie sa intri in IE si sa il setezi ca 'default browser'. Sau: intri in control panel -> Network and Internet -> Internet Options -> apesi pe tab-ul 'Programs' si acolo apesi pe 'make default' in dreptul iconitei de Internet Explorer. Succes!