| metinmetin4 a întrebat:

Hey big grin.
Am wi-fi. Bag in priza, bag adsl, lan, power etc etc, dar internetul nu merge. Am incercat sa dau dial connect dar nu merge. Am bagat cd-ul modem smartAX...... si tot nu merge. Cand intru pe telefon si dau la wi-fi, imi arata reteaua *wi-fi * dau pe ea ca sa conectez si sus la telefon nu imi arata semnul de wi-fi *intru pe safari si nu merge internetul *. Ce sa fac? FUNDA!

2 răspunsuri:
| Santonio a răspuns:

Net-ul de la ce provider il ai? Daca este de la rds in cartea tehnica a modem-ului ai adresa de ip care este de felul 192.168.1....Deschizi un browser si introduci ip.La setari wi-fi introduci userul si parola data de provider. Daca este de la Upc sau Telecom ar trebui resetat modemul si sa recunoasca automat ip-ul.

| metinmetin4 explică (pentru Santonio):

Il am de la Romrelekom Cliknet. L-am resetat si nu merge. Si nici fix-ul nu merge. Eu am si wi-fi dar am si internet fara wi-fi. Si vreau sa-mi pun wi-fi, dar cum ti-am spus si mai sus, nu merge.