| edizamfir a întrebat:

Hey :D
cum se pot repara casti daca s-a rupt cablul cel gros (s-a rupt de langa jack)
am incercat sa leg cablurile cum erau insa nu merge
http://www.okazii.ro/......a123110370
stie cineva cum se pot repara castile?
sau am unde sa ma duc sa mi le repare orin Targoviste sau Bucuresti?
dau funa :D

3 răspunsuri:
| Krueger a răspuns:

In opinia mea, ar fi bine sa iti ei altele...cat m-ai dai la reparat, mai bine iti ei altele noi!

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Iti cumperi un jack (e cam 50 de bani) si ai nevoie de un letcon ca sa poti lipi firele in jack. Inainte sa le legi vezi ca firicelele in sine sunt izolate chimic. Dupa ce ai scos izolatia de cauciuc (camasa) izolatia chimica o poti topi cu bricheta.

| edizamfir explică (pentru Constantin_Mircea_1988):

Jack-ul nu are nimic
s-a rupt un fir de deasupra lui big grin (~0.5cm de fir legat de jack)
am incercat sa il leg dar nu a mers
sunt 3 fire colorate izolate si 2 fire dintre care una e neagra si alta necolorata(ambele fara izolare)
cele 2 fire care nu sunt izolate mi sau rupt
sti cum as putea sa le leg incat sa mearga? thinking
trebuie sa il izolez neaparat sau nu are importanta?thinking
si am taiat si din acel fir de ata care era in cablul de la casti...are ceva? thinking
te rog spune-mi ca e urgent big grin
si mai e pana strang bani de altele noi
Mersi big grin