| George_Razvan_1990 a întrebat:

Buna am un Samsung galaxy ace plus cumparat in vara din Vodafone si am o problema. mentionez ca nu am primit casti in pachet urmand ca sa le achizitionez eu dupa. Am achizitionat o pereche de casti originale Samsung cu jack de 3, 5. Dupa ceva timp in care am folosit casti a inceput sa apara o problema : cand am castile conectate la telefon acesta imi inchide apelurile, imi baga muzica aiurea, schimba volumul atat cel de sonerie cat si volumul media.Am incercat sa il scanez de virusi atat cu malware din pc cat si cu avastu din tel dar problema continua sa isi faca simtita prezenta. ASTEPT RASPUNS CU UN SFAT CE AS PUTEA FACE.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumpărat, bănuiesc că este în GARANŢIE!

Dacă nu mai ai garanţie, atunci poţi încerca să dai "revenire la setări de fabrică" din meniul telefonului.
Dar, înainte de asta, să-ţi faci back-up la datele din telefon.

Ori, poţi încerca un "soft reset" cu metoda de la linkul :
http://www.phonetipsandtricks.com/......-reset-72/

Ori un "hard reset" cu metoda de la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-ace-plus-s7500-hard-reset.html

Dacă nici acestea nu-ţi rezolvă problema, atunci trebuie resoftat telefonul.

Toate cele bune.