| Kamysa a întrebat:

Hey,de curand mi-am achizitionat un sistem Genius 5.1 V2 insa am o problema..nu stiu cum sa-l montez.Ma debusoleaza atatea firelaughing. Cine ma poate ajuta si pe mine? Macar in mare sa-mi zica. Va multumesc.

5 răspunsuri:
| sdhashsah a răspuns:

Ce e asa greu firul rosu la + iar cel negru cu rosu la -.Pe subvofer ai niste clapete rosi si negre pe care le apesi si acolo bagi firul.

| Kamysa explică (pentru sdhashsah):

Asta am bagat big grin dar sunt acele mufe albe j rosii big grin FR-FL, SL-SR etc. si nu stiu care cu cine se potrivestelaughing)..normal ar fi fiecare cu perechea lui da nu ieselaughing)

| SoloPC a răspuns:

Nu e greu.
Mufele rosi in soketele rosi iar mufele draci in soketul dracu...
soketul e ala in care se infig mufele!

| Kamysa explică (pentru SoloPC):

Am 2 capete cu 6 mufe.un capat (cu cele 6 ) intra in subwoofer.iar capatul cu celelalte mufe trebuie sa intre in altele. dupa in pc, mie una mi se pare greu! Sa luam in vedere ca sunt si fata si nu prea ma pricep! in fine.ms

| SoloPC a răspuns (pentru Kamysa):

CP!