| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hey...e posibil sa folosesc doua conturi de steam de pe acelasi pc fara sa am probleme cu steam guard-ul? (ban pe market)..pentru ca vreau sa-mi fac un alt cont de steam si sa-mi iau din nou cs:go pentru ca, pe contul actual am luat de prea multe ori cooldown 7 zile incat ar trebui sa astept cam vreo 6 luni(in care nu ar trebui sa iau cooldown deloc, ceea ce e cam greu deoarece mai ucizi cate un coechipier din greseala ..ba se ia curentul...) pana cand m-i se va reduce cooldown-ul la 30 min (gen, dupa timpul astepta, daca ies din meci sa iau doar 30 min ..nu 7 zile ) dar nici nu vreau sa-mi vand contul deoarece am o gramada de ore investite in el :3 si ma intreb daca pot folosii 2 conturi in paralel, sau daca aveti vreo solutie cu cooldown-ul asta. scuze pentru greselile mele de ortografie, ma grabesc cand scriu. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Steam zice asa:
Can I use multiple Steam accounts on one computer?
Yes, you can access different Steam accounts from one computer. However, you may only access one account at a time.
The accounts will share the core files for any games the accounts have in common, but each account will maintain its own custom content and configuration files.

Poti folosi fara probleme mai multe conturi pe acelasi PC. Steam zice ca e OK.

Sursa: https://support.steampowered.com/......rticle.php

2 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Cred ca o sa ai o problema cu acel zis steam guard
Daca ai ban pe ip nu e problema.Trebuie sa ai ip dinamic si o sa fi fara probleme

| ItDoesntMatter01 explică (pentru AKARA0):

Man acel ban pe market este provizoriu, 7 zile, dar ma intrebam daca o sa-l iau de mai multe ori.Sa zicem ca sunt mereu conectat pe contul meu principal ..si ma gandesc sa intru pe cel secundar. o sa iau ban pe market 7 zile pentru ca m-am conectat pe contul secundar? si. dupa. daca ma reconectez la contul principar, o sa iau ban si pe ala? Stiu, e cam ciudata treaba, dar nu prea as vrea sa iau ban pe ambele conturi (chiar daca este doar de 7 zile) deoarece fac tot timpul trade-uri si altele