| MihaiColde2002 a întrebat:

Hey prieteni! Am de facut o alegere foarte grea! Si o sa va intreb pe voi...deci ce telefon sa imi iau Samung galaxt trend lite sau Nokia lumia 520? Dau funda +vot!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Intra: www.windowsphone.com/ro-ro/store si vezi daca gasesti ce aplicatii vrei.
Si din start zic, recomand lumia 520. Ti-am dat link-ul de mai sus deoarece cel mai mare dezavantaj al lui lumia 520 este ca sistemul de operare nu dispune de foarte multe aplicatii. Motiv pentru care merita sa vezi ce are si ce nu.
Galaxy trend lite este inferior si ca hardware, se misca mai greu. Sigurul avantaj la trend lite e ca are multe aplicatii(ca e android), ca in rest nu e cu absolut nimic peste lumia.

3 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Nokia lumia este mult mai bun, decat galaxy trend
http://bit.ly/1n7vjSk (link generat de conversion marketing)

| EarsOfAFox a răspuns:

Lumia fara nicio grija. Dar documenteaza-te dinainte despre Windows Phone ca sa stii la ce te astepti.

| Lowsensitive a răspuns:

Am un prieten care are Samsung de asta si arata foarte misto si merge foarte bine...Nokia nu mi se pare prea deosebit, iar Samsung e o firma destul de insemnata(parerea mea).Eu in locul tau as opta pentru Samsung galaxi trend lite.Acum tu poti alege care vrei tu! Dar parerea mea e ca telefoanele Samsung sunt mai eficiente si mai longevive din punct de vedere al rezistentei dar si al tehnologiei evoluate. Sper ca te-am ajutat! happy